Reklamacje i zwroty

Poniżej znajdziesz formularze odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży zawartej na odległość i pisma reklamacyjnego.

§1. Odstąpienie od umowy kupna sprzedaży

  1. Konsument, który zawarł umowę na odległość (przez internet) ma prawo odstąpić od niej bez podawania przyczyny
  2. Termin na odstąpienie od umowy wynosi 14 dni. Początek biegu 14-dniowego terminu liczymy od momentu otrzymania towaru przez konsumenta lub osobę przez niego wskazaną.
  3. Konsument może odstąpić od umowy poprzez złożenie stosownego oświadczenia, najlepiej zrobić to na piśmie korzystając np. z tego formularza. Formularz może zostać wysłany drogą elektroniczną na kontakt@blotko.com. W przypadku przesłania oświadczenia przez Konsumenta drogą elektroniczną, Sprzedawca niezwłocznie prześle Konsumentowi na podany przez Konsumenta adres e-mail potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.
  4. Konsument jest zobowiązany odesłać towar niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy, na podany w §13 adres Sklepu. Zwrot towaru może nastąpić również przez nadanie do paczkomatu – w tym celu Konsument musi skontaktować się z Sklepem i uzyskać nazwę paczkomatu, do którego można nadać towar.
  5. Konsument jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób, czyli ma prawo zbadać cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym, ale nie może używać rzeczy w sposób nieograniczony – w tym wypadku sprzedawca może obciążyć go dodatkowymi kosztami związanymi ze zmniejszeniem wartości towaru.
  6. Sprzedawca musi niezwłocznie – nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia – zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie). Środki powinny zostać zwrócone w ten sam sposób, jakiego wcześniej użył kupujący, chyba że wyraził on zgodę na inną formę zwrotu wpłaconych środków. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do chwili otrzymania zwracanej rzeczy lub potwierdzenia jej odesłania (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).
  7. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku poniższych przypadków:
    • Umowy, w której przedmiotem świadczenia jest voucher, który wygasł.
    • Umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz wyprodukowana według specyfikacji konsumenta na jego indywidualne zamówienie.

§2. Reklamacje

  1. Umową Sprzedaży objęte są nowe Produkty. Sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć Klientowi rzecz wolną od wad.
  2. Konsument ma prawo do reklamacji w oparciu o przepisy dotyczące rękojmi w Kodeksie Cywilnym, jeżeli kupiony towar jest niezgodny z umową. Reklamację można złożyć w dowolnej formie, jednak najlepiej zrobić to pisemnie, korzystając np. z tego formularza. Reklamację należy zgłosić pisemnie drogą elektroniczną na podany w niniejszym Regulaminie adres Sprzedawcy, zawrzeć m.in. zwięzły opis wady, okoliczności (w tym datę) jej wystąpienia, dane Klienta składającego reklamację, oraz żądanie Klienta w związku z wadą towaru.
  3. Jeżeli kupiony towar jest niezgodny z umową, konsument może w ramach rękojmi zażądać doprowadzenia towaru do stanu zgodności z umową przez naprawę lub wymianę. Jeśli jest to niemożliwe, może ubiegać się o zwrot całości bądź części wpłaconych środków przez obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy. Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową trwa 2 lata od dnia wydania towaru.
  4. Sprzedawca ustosunkuje się do żądania reklamacyjnego niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni, a jeśli nie zrobi tego w tym terminie, uważa się, że żądanie Klienta uznał za uzasadnione.
  5. Towary odsyłane w ramach procedury reklamacyjnej należy wysyłać na adres podany w §13 adres Sklepu. Zwrot towaru może nastąpić również przez nadanie do paczkomatu – w tym celu Konsument musi skontaktować się z Sklepem i uzyskać nazwę paczkomatu, do którego można nadać towar.
  6. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
    • http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php
    • http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php
    • http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php

Koszyk
Przewijanie do góry